Inspiracje

Niewiele w życiu zrobiłabym dobrego (i złego też, ale o tym ciii), gdyby ktoś mnie nie zainspirował. Dlatego tutaj chciałam zwrócić Waszą uwagę na kilka ciektroll_motylawych stron, bez których najprawdopodobniej nie byłoby tego bloga. Co jakiś czas będę uzupełniać spis o nowe odkrycia, Internet jest wszak nieskończony…

Akonityna to strona prowadzona przez moją przyjaciółkę i jej męża. Szczerze polecam – świetne zdjęcia z podróży małych i dużych (od dzielnicy obok po odległe Azory), garść wspomnień (zwłaszcza z pobytu Suarrilk w Moskwie; byłam, widziałam, bardzo ciekawie jest poznać punkt widzenia drugiej osoby), książki, sesje, muzyka…

Autorka bloga Amorelove jest wyjątkowym okazem „złotej rączki” (podejrzewam, że w razie potrzeby naprawiłaby mi samochód) oraz moją szydełkową mistrzynią. Jej strona jest w rozbudowie, ale już teraz warto zobaczyć jej dzieła, okraszone nietuzinkowymi opisami.

Taichi Studio – Taichi chuan to moja pasja od prawie 6 lat. Wcześniej, na studiach, trenowałam karate kyokushin i, z różnych powodów, zrezygnowałam z niego. Jeszcze wcześniej, pod koniec podstawówki, miałam styczność z jogą. Mogę więc śmiało stwierdzić, że od zawsze ciągnęło mnie w stronę sztuk walki i dalekowschodnich systemów filozofii. TAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego to niesamowite miejsce, w całości stworzone z myślę o taichi – wszystko, od książek dostępnych w poczekalni, po wystrój sali, a nawet szatni, nawiązuje do tej sztuki walki. Zresztą, sami zobaczcie: zdjęcia. Więcej o taichi oraz o szkole znajdziecie w kategorii Tai Chi.

Jeśli jesteście ciekawi, co tam słychać w świecie gier, polecam odwiedzaną przeze mnie regularnie stronę Oczami Gracza. Znajdziecie tam nie tylko recenzje gier, ale również ciekawe artykuły na temat azjatyckiego kina.

Gry Made in Poland – to prawdziwa kopalnia obszernych artykułów o grach komputerowych z Polski. Recenzje wykraczają poza to, do czego przyzwyczaiła nas większość serwisów internetowych, ponieważ są pisane z pasją i wielkim znawstwem. Mam wrażenie, jakby autor do każdego tytułu podchodził z wielką uwagą i swego rodzaju czułością. Podoba mi się, że docenia wysiłek, który deweloperzy wkładają w proces tworzenia gier.

Z serwisów poświęconych grom polecam Ja,Rock!, w którym zresztą pracuję na stałe jako redaktorka.

Od niedawna znaleźć mnie możecie też na Polygamii.

Brak możliwości komentowania