Polski film science-fiction

Nie nadałam temu newsowi żadnej wymyślnej nazwy, gdyż już sam prosty tytuł kryje w sobie pewną… sensację. Kiedy ostatnio oglądaliście polski film science-fiction? Niedługo, bo już w październiku, będziecie mieli okazję, bo oto 20. października pojawi się w kinach „Człowiek z magicznym pudełkiem”.

Historia opowiada o mężczyźnie, który potrafi podróżować w czasie za pomocą radyjka. Niestety, podczas czasoprzestrzennych wojaży zdarzy mu się utknąć w 1950 roku. Czy ktoś mu pomoże?

Jest romans, jest klimat PRL oraz sporo różnych nawiązań. Niektórzy widzą w trailerze sceny z Fight Clubu, z Seksmisji, nawiązania do Pamięci absolutnej i innych znanych obrazów. Nie martwią mnie te skojarzenia, gdyż są to dobre filmy.

A Wy co o tym myślicie? Warto będzie pójść do kina?

2 komentarze

  1. Polski film Sci-Fi? No chyba jedyny jaki mi przychodzi do głowy to „Seks misja”. Może być ciekawie. Mam nadzieję że wypali. Dobrego Sci-Fi nigdy za wiele.

    • I to jeszcze polski! POLSKI. Ostatnie dobre kino science-fiction powstałe nad Wisłą to seria filmów Amazona, poświęconych Panu Twardowskiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *