Najlepsze dla głowy…

Drodzy Wędrowcy,

Bez względu na porę roku, od rzeki zawsze trochę ciągnie. Dlatego też czapka to obowiązkowy rekwizyt każdego podróżnika. Oto moje propozycje – czapki stworzone dla rodziny i przyjaciół. Każda z nich została zrobiona z miękkiej wełny z lekką domieszką.

Jako pierwszą prezentuję Wam czapkę dla Suarrilk. Wzór to 5 star Beanie ze strony yarnspirations.com. Obawiam się, że wyszła za luźna, więc będę musiała spruć całość aż do ściągacza (najpierw robi się ją rzędami, a potem łączy się oba końce taśmy i dalej szydełkuje po kole, zmniejszając stopniowo ilość splotów). No i czapka ma taki malutki „czubek” na głowie. W sam raz na piórko 😉

Czapka dla Młodej Damy – robiona w całości splotem zwanym puff stitch, poza kilkoma rzędami półsłupków na obwodzie. Włóczka to miękka wełna merino. Zrobiłam też do niej mały różowy kwiatek, który właścicielka z głodu, albo innego powodu, co jakiś czas wyciąga i gryzie. A może po prostu go nie lubi. Na zdjęciu czapkę prezentuje Pinkie Pie.

A oto czapka dla Danusi wykonana według tego samego wzoru, co czapka dla mojej siostry. I z tej samej włóczki. Na zdjęciu dobrze widać, jak zabawnie układają się kolory we włóczce Harmony. Brak funkcji maskującej (troll zauważy z daleka).

czapka dla Ranafe

Ranafe_szydelko_forty_002a

 

Pierwowzór czapki powędrował do Londynu, teraz nosi go moja Siostra. Czapka jest obszerniejsza i dłuższa. Siostra doszyła sobie modny, futrzany pompon, który idealnie pasuje do wersji beanie, z lekko opadającym tyłem. Przyznajcie sami, że mieszanka granatu z różnymi odcieniami błękitu pięknie się komponuje z jej blond włosami!

czapka_siostra

I, jako ostatnia, czapka dla Lubego. Wzór wykorzystałam ten sam, co wyżej, ale tym razem włóczka jest o wiele grubsza. Z miłości, albo z litości, w każdym razie – Luby nosił ją całą zimę. Dobrze maskuje się w górach (w czapce).

????????????????????????????????????

Ponieważ sezon na czapki się skończył, update posta planuję pewnie dopiero na jesieni. Jeśli znajdziecie jakieś ciekawe wzory, dajcie znać w komentarzach lub w mailu, chętnie je wykorzystam!

Jeden komentarz

  1. Witfang stwierdził, że mam w czapce zbiorniczek na myśli. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *